Bir aile firması olan Aygenteks 1973 yılında Metin Cenap Aygen tarafından kurulmuştur.

Hakkımızda

Bir aile firması olan Aygenteks 1973 yılında Metin Cenap Aygen tarafından kurulmuştur. Firmanın kurulması ile ilk ağırlıklı hedefi tekstil iplik firmalarına danışmanlık hizmeti vermek üzerine yoğunlaşmıştır.

1988-1989 yıllarına gelindiğinde Aygenteks yönetimi firma yapısı ve aktivite değişikliği yapma kararları aldı. 1990 yılından başlayarak ikinci kuşak yönetim ile birlikte hizmet alanını danışmanlıktan daha çok tekstil firmaları için kalite kontrol ve laboratuvar test cihazları mümessilliği - distribütörlüğü olarak geliştirdi. Buna bağlı olarak yedek parça, sarf malzemesi stok ve satış sonrası teknik servis hizmet bölümleri yapılandırıldı.

Yıllardır verilen müşteri odaklı hizmetin yanında firma 2006 yılında tekstil sektörünün dışındaki sektörlerin de kalite kontrol ve laboratuvarlarına cihaz, eğitim, servis hizmetleri verme kararını aldı. Bu karara bağlı olarak yeni distribütörlük ve mümessillikler alan Aygenteks geçmişinden edindiği birikim, tecrübe ve güveni de ortaya koyarak; Teknik Tekstiller, Otomotiv, Savunma Sanayi, Havacılık Endüstrisi, Beyaz Eşya, Ambalaj, Gıda Ambalajı, Medikal Ambalaj, Kağıt-Karton, Gıda Tekstür, Plastik, Kauçuk, Deri ve benzeri sektörlere de laboratuvar test cihazları konusunda çözümler üreten bir firma haline gelmiştir.

İlk Seferde Doğru Üretmek;

İlk seferde doğru üretim ve performansı verimli bir şekilde yakalamak üretimin en erken ve tüm teknik aşamalarında ürünün kalite kontrolü ile mümkün olur.

Para Tasarrufu Sağlamak

Ürün sağlama zincirinin ilk adımı olan üretimdeki kalite kontrol, sistemde bulunması gereken test laboratuarı fonksiyonu ile para tasarrufunun ilk adımıdır. İkinci adımı ise üretimin sonundadır. Burada uygulanan kalite güvence sistemi müşteriler ile ilişkide önemli rol oynar. Dikkat edilmesi gereken konu, teslim edilen ürünlerin, müşteriler tarafından istenilen performans standartlara uygun olmasıdır.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Cihazlarımız hakkında bilgi almak için hemen bize ulaşın.

BİZE ULAŞIN